środa, 1 lutego 2023

Seriale Naszej TV - część 3

Czas na trzecią porcję seriali, które w latach dziewięćdziesiątych zagościły na antenie nieistniejącej już stacji Nasza TV. Jeden z nich już był wcześniej omawiany przy okazji seriali Polsatu, dziś więc tylko wspominam o samej emisji w tej stacji. Z kolei inna pozycja jest mi kompletnie nieznana - jeśli więc ktoś posiada informacje, pisać w komentarzu.
Nagłe wezwanie. Podobno to serial brytyjski. Napisałem podobno, bo produkcji nie zlokalizowałem. Premierę miał, zdaje się, 17 stycznia 1998 roku, a emitowany był w soboty o 16.00. Siedem odcinków wyemitowano do końca lutego. Jeśli ktoś wie coś więcej o produkcji, prośba o informacje.
Zwariowana rodzinka.
Premierę miał 17 stycznia 1998 roku, emitowany był do 12 września. Łącznie pojawiło się 38 epizodów - a więc wyemitowano pierwszy i drugi sezon (przynajmniej dwa razy jednego dnia pokazana po dwa odcinki). Oryginalny tytuł amerykańskiej produkcji komediowej: "Moesha". W latach 1995-2001 łącznie powstało 127 epizodów trwających po niespełna 25 minut.
Produkcja opowiadała o życiu czarnoskórej rodziny - widzianym z perspektywy nastolatki o imieniu Moesha. Jej ojciec ożenił się z wicedyrektorką szkoły, co niekoniecznie spodobało się młodej dziewczynie. Akcja serialu rozgrywała się w Los Angeles... Nasza TV pokazywała serial w soboty o 17.35. Intro - kliknij tutaj
Wojna i pamięć.
Serial miał premierę w Naszej TV 17 stycznia 1998 roku i był emitowany do końca lipca. Początkowo pojawiał się w soboty ok. 18.00, potem późnym wieczorem (ok. 22.30). Oryginalny tytuł amerykańskiego serialu z 1988 roku: "War and remembrance".
Łącznie powstało dwanaście dwugodzinnych odcinków, w Polsce produkcję dzielono na krótsze części, dlatego też epizodów w programie znajdziecie więcej. Wystąpili w niej m.in. Jane Seymour, Robert Mitchum i Sharon Stone.
Serial jest oparty na książce Hermana Wouka (ten sam tytuł). Akcja toczy się w czasie drugiej wojny światowej, od momentu ataku na Pearl Harbour do zakończenia wojny. Produkcję kręcono m.in. w Polsce (Oświęcim) - jest ona kontynuacją innej znanej książki (i serialu) "Wichry wojny". Fabuły opisywał nie będę - dużo wątków związanych ze zdarzeniami wojennymi (bitwy, holokaust, itp.). Intro - kliknij tutaj.
Malibu Road.
Pod takim tytułem można pozycję znaleźć w ramówkach, ale prawdziwy (oryginalny) to "Malibu Road 2000". To jednocześnie adres, pod którym mieszkają główni bohaterowie pozycji, pomyślanej jako tzw. opera mydlana (tasiemiec), ale... zakończonej po zaledwie sześciu odcinkach. Amerykański serial powstał w 1992 roku, w Naszej TV pojawił się 17 stycznia 1998 roku i był emitowany w soboty o godzinie 20.00. Odcinek trwał niespełna godzinę, a w obsadzie można znaleźć m.in. Lisę Hartman, Drew Barrymore i Jennifer Beals.
Serial opowiada o czterech kobietach mieszkających razem w domku na plaży - była prostytutka, młoda prawniczka, niedoszła aktorka i jej agentka. Wszystkie lub prawie wszystkie próbują uciec od mniej lub bardziej nieprzyjemnej przeszłości... Intro - kliknij tutaj.
Starsky i Hutch. O tym serialu pisałem w dziewiątej części pozycji poświęconej odcinkowym produkcjom emitowanym na Polsacie. W Naszej TV był emitowany w soboty ok. 23.00 (a czasami nawet godzinę później), począwszy od 31 stycznia. W maju pozycja została przeniesiona na wcześniejszą godzinę (14:15). Stacja pokazała ok. 33 odcinki.

2 komentarze:

  1. Wojna i Pamięc po raz pierwszy była w TVP pod koniec lat 80

    OdpowiedzUsuń
  2. Malibu Road 2000 pojawił się najpierw w TVP 02 Stycznia 1994

    OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po zatwierdzeniu przez administratora