niedziela, 1 listopada 2015

Kant gigant

Dziś wpis krótki, bo i o programie, który chcę opisać i który kiedyś często oglądałem pamiętam niewiele. Chodzi o teleturniej interaktywny "Kant gigant".
Program leciał na dwójce bodaj w 1993 roku w niedzielne poranki (ok. 10.00 lub 10.30). Trwał bodaj pół godziny. Prowadził go Michał Gulewicz, ten sam, który wiele lat później prowadził m.in. "Tylko miłość" w TVN.
Na czym polegał program? Telewidzowie, by wziąć w nim udział dzwonili do studia i zazwyczaj, a przynajmniej ja to tak zapamiętałem, grali w grę znaną dziś pod nazwą Pinball. Jeśli ktoś nie wie, co to takiego, łatwo można ją znaleźć i zapoznać się z zasadami, często jest to jedna z gier dostępnych w każdym komputerze. W teleturnieju chodziło oczywiście o jak najdłuższe utrzymywanie na planszy kulki. Uczestnik mówiąc słowo "kant" poruszał łapkami odbijającymi kulkę, mówiąc natomiast "Gigant" powodował "uderzenie" w planszę. 
Niestety nie pamiętam, co można było wygrać w tym teleturnieju. Nie znalazłem też żadnego fragmentu owego programu w internecie. Gdyby ktokolwiek pamiętał coś o nim więcej (lub posiadał fragment programu), proszę o uzupełnienie braków.

4 komentarze:

 1. Należy tutaj wspomnieć, że na początku program prowadził Szymon Majewski. Poźniej, przeszedł do bardziej ambitnego programu "Słów cięcie gięcie"

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam ten program.Już myślałam że zwariowałam albo mi się przyśniło bo nikt inny z mojego otoczenia nie pamiętał tego programu.Z tego co pamiętam to Pan Gulewicz kantował ostro...

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co pamietam to można tam było wygrać pieniądze: na koniec gry Michał machał plikiem banknotów przed kamerą. Pamiętam też, że nie były to duże pieniądze. Jedna scena z programu szczególnie utkwiła mi w pamięci: w studio Michał wszedł do szafy i za chwilę wyszedł z tej samej szafy na brzegu stawu (jesień lub pochmurna wiosna) w jakimś parku i hop - na główkę do tego stawu :) A program "leciał" na zywo! Jako nastolatek byłem w szoku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Różne tam były maszyny. Pamiętam KANT WYCIOR.

  OdpowiedzUsuń