piątek, 4 grudnia 2015

Ananasy z mojej klasy

   Szczerze mówiąc w zasadzie nie oglądałem tego programu. Niemal od zawsze nie przepadałem za programami z udziałem tzw. "gwiazd". Ale "Ananasy z mojej klasy" miały sporą widownię.
   Program był emitowany przez TVN w latach 2000-02. Początkowo prowadziła go Sandra Walter (obecnie Nowak), potem Zygmunt Chajzer. Pojawiał się początkowo w soboty ok. 20.30. Później jego emisja została przesunięta na niedzielę na godzinę 17.45.
   W każdym odcinku udział brały dwie gwiazdy (były m.in. Gabriela Kownacka, Paweł Wawrzecki, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Katarzyna Bujakiewicz, itp.), które pierwsze zadanie wykonywały samodzielnie (z grona publiczności miały za zadanie rozpoznać i wyłowić osoby, z którymi kiedyś były w jednej klasie), a następnie wraz z klasą wykonywały różne zadania. Za każde zadania dana klasa otrzymywała punkty, a wygrywała ta, która zgromadziła 12 punktów. Nagrodą była kolacja w restauracji, na którą udawała się zwycięska klasa. Przegrani otrzymywali natomiast... ananasy.
   Zadania zwały się tak, jak przedmioty lub dziedziny w nauce. Wybór osób z klasy to archeologia, zgadywanie opinii na swój temat to Godzina wychowawcza, itp. Każdy odcinek kończył się za każdym razem serią pytań (Wiedza o świecie ówczesnym), które decydowały, kto wygra (za każdą dobrą odpowiedź lub błędną odpowiedź rywala można było zdobyć punkt, odpowiadał ten, kto pierwszy nacisnął przycisk).
   Warto dodać, że program był też okazją, by gwiazdy i ich klasowi koledzy powspominali przeszłość, a wręcz by z niektórymi spotkać się po wielu latach. Opowieści o czasach minionych, nauce, nauczycielach, itp. były w każdym odcinku. W porównaniu z tym, co serwują telewizje obecnie, a więc programy, w których gwiazdy tańczą, śpiewają, a nawet skaczą do wody, program wydaje się być niezwykle ciekawy. A przynajmniej można było się czegoś ciekawego o gwiazdach z niego dowiedzieć....
   I jeszcze jedna drobna informacja - oprawę muzyczną zapewniał zespół Los Ananas, a pod koniec odcinka zazwyczaj pojawiał się dodatkowo gość muzyczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz