sobota, 19 kwietnia 2014

Wybacz mi

   Pamiętacie ten program? Nosił nazwę "Wybacz mi" i był emitowany w TVN w 2000 roku. Z tego co pamiętam, pojawiał się w niedziele ok. 20.30. Gospodarzem była Anna Maruszeczko.
   Na czym polegał program? Zgłaszały się do niego osoby, które chciały kogoś przeprosić. Kogoś, z kim się mocno pokłócili, z kim od dawna nie rozmawiali, itp. W trakcie programu opowiadana była historia tej osoby, o tym, jak doszło do kłótni, itp. Następnie przedstawiciele programu udawali się z kwiatami do osoby, która miała zostać przeproszona. Jeśli przepraszany przyjął kwiaty i postanowił wybaczyć, dochodziło do spotkania i rozmowy już w studiu. W każdym odcinku brało udział kilku bohaterów, a sytuacje, w których ktoś odmawiał przyjęcia kwiatów zdarzały się bardzo rzadko. Przepraszały różne osoby - od dzieciaka za złe oceny, chłopaka, który trafił do poprawczaka, po ojca, który opuścił rodzinę i przez wiele lat nie miał odwagi ponownie zapukać do drzwi domu, który porzucił.
   Oglądalność ów program miał przyzwoitą, chętnych nie brakowało. Do dziś pamiętam pewną starszą babkę, która w trakcie programu powiedziała, że ona zawsze ogląda w niedzielę Milionerów i Wybacz mi... :) Nie udało mi się nigdzie znaleźć choć fragmentu programu w internecie.
   Program powstał na licencji programu holenderskiego o nazwie Het spijt me, emitowanego w tym kraju w latach 1993-1999 i 2011. U nas przetrwał znacznie krócej, raptem kilka miesięcy.

2 komentarze:

  1. Pamiętam ten program i był zadziwiająco prawdziwy w porównaniu z tymi obecnymi perfekcyjnymi sprzątaniami i 'gotowaniami na ekraniami' ;) To też był jeden z pierwszych programów, gdzie można było zobaczyć zwykłych ludzi po drugiej stronie ekranu.

    OdpowiedzUsuń
  2. a "Dla Ciebie wszystko" pamiętasz? też był świetny...i też w sieci brak choćby fragmentu. a szkoda.

    OdpowiedzUsuń