piątek, 1 stycznia 2016

Seriale Polsatu lat 90 - część 2

Dziś druga część seriali, które pojawiły się w Polsacie w latach dziewięćdziesiątych.
Na celowniku - serial premierę w Polsce miał właśnie w Polsacie. Emitowany był od 8 września 1995 roku do 2 lutego 1996 roku w piątki o 21.00. W późniejszych latach pojawił się też w TVN. Liczył 22 odcinki. Głównym bohaterem był Connie, grany przez Jacka Scalię, który trafił do więzienia za rzekomą defraudację pieniędzy. Po wyjściu na wolność zostaje ochroniarzem, a w między czasie dowiaduje się, kto tak naprawdę wrobił go w przestępstwo.... Serial z 1995 roku jest niejako rozszerzoną wersją filmu "Człowiek-cel".
Prawo Burke'a - jeśli dobrze pamiętam, Polsat emitował wersję z lat 1994-95. Łącznie nakręcono 27 odcinków, które w Polsce wyemitowane zostały niedługo po amerykańskiej premierze. Główne role grali Gene Barry i Peter Barton. Ojciec i syn o nazwisku Burke rozwiązywali zagadki kryminalne. Charakterystycznym elementem serialu było wiele rozmów z wszystkim podejrzanymi o dokonanie przestępstwa, po czym na koniec odcinka owi podejrzani zbierali się w jednym pomieszczeniu, a Burke (starszy) wskazywał najpierw powody, dla których każdy z nich mógł to zrobić, a następnie faktycznego przestępcę.
Premiera w Polsacie miała miejsce bodaj na początku listopada 1994 roku (emitowany był w piątki o 20.00). Niespełna rok później nastąpiły powtórki pierwszego sezonu, a na początku 1996 roku wyemitowany został drugi sezon (odcinki w tym wypadku emitowano w poniedziałki ok. 19.00).
Airwolf - serial z lat 1984-87. Liczył łącznie 79 odcinków. Obsady nie będę wymieniał, bo zmieniła się w trakcie kręcenia serialu. Tytułowy Airwolf to nowoczesny, naddźwiękowy śmigłowiec wojskowy, który uczestniczył w wielu niebezpiecznych misjach. Pilot serialu wyemitowany został w sobotę 1 października 1994. Kolejne odcinki emitowano natomiast w każdą środę od 5 października o godzinie 21.00, potem ok. 20.00. Po zakończeniu emisji odcinki emitowano od początku, ale zdaje się, że innego dnia i o innej porze.
Na południe - kanadyjski serial z lat 1994-98. Nakręcono łącznie 67 odcinków. Głównymi bohaterami byli kanadyjski konstabl Benton Fraser i amerykański detektyw Ray Vecchio. Ich role odgrywali Paul Gross i David Marciano. W późniejszym czasie zamiast Marciano występował Callum Keth Rennie, który podszywał się pod Raya Vecchio... Kanadyjczyk przyjeżdża do USA, by wyjaśnić okoliczności śmierci ojca. Pomaga tamtejszej policji wyjaśniać sprawy kryminalne. Serial premierę miał bodaj w drugiej połowie 1995 roku. Początkowo pojawiał się w niedziele o 20.00, potem, o ile mnie pamięć nie myli, w soboty (o 19.00 lub 20.00). W późniejszych latach serial wyemitowała także stacja TV 4.
Nikita - serial premierę w Polsce miał bodaj na początku lutego 1998 roku. Główną rolę grała Peta Wilson. W latach 1997-2001 nakręcono 96 odcinków. Początkowo serial nawiązuje do francuskiegi filmu Nikita z 1990 roku. Młoda złodziejka i narkomanka jako jedyna przeżyła napad na aptekę, którego dopuściła się z kilkoma innymi osobami. Dostała propozycję nie do odrzucenia - w zamian za to, że będzie nadal żyć (choć oficjalnie podano, że zmarła), będzie pracować jako zabójca na zlecenie... Serial pojawiał się m.in. w poniedziałki o 20.00 (przed Mega Hitem), potem w środy o 21.00, czwartki o 22.00. W późniejszych latach serial pojawił się też w TVN.7.

4 komentarze:

 1. Hej, bardzo się cieszę, że trafiłam na Twojego bloga :) Przy okazji wiadomości o wznowieniu Agenta (niestety z gwiazdami :-() obejrzałam z wielką przyjemnością ponownie pierwszy sezon. W notce na temat Agenta wspomniałeś, że udało Ci się obejrzeć drugi sezon w internecie, bez trzech odcinków. Mnie niestety nie udało się odnaleźć tego sezonu- czy mogę prosić o pomoc? :) Pozdrawiam i z góry dziękuję! Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę się zmieniło i obejrzałem 2 sezon bez jednego odcinka (ten brakujący to odcinek numer 3)... Ale jakiś miesiąc temu zapewne na "życzenie" TVN odcinki drugiego sezonu zostały usunięte, więc trzeba mieć nadzieję, że ktoś je znów udostępni. Przy okazji zaprasza na bloga poświęconego "Agentowi" - link z prawej strony bloga w części "Zobacz też".

   Usuń
 2. Dziękuję za odpowiedź- to straszna szkoda :( Bloga o Agencie znam, od momentu, kiedy odświeżyłam pierwszy sezon szukałam wszelkich możliwych materiałów dostępnych na temat programu. Dzięki i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do serialu Airwolf był jeszcze emitowany na kanale RTL7 czyli późniejszy TVN7.

  OdpowiedzUsuń