wtorek, 13 grudnia 2016

Seriale Polsatu lat 90 - część 4

Oto kolejna porcja seriali, które swoją premierę miały na Polsacie w latach 90 ubiegłego wieku. Przedstawiam kolejnych pięć produkcji.

Z ostatniej chwili - serial emitowany od 1995 na Polsacie, w późniejszych latach pojawił się także na Polsacie 2 i krótko istniejącej stacji o nazwie Nasza TV. Serial początkowo pojawiał się (od połowy lutego 1995) w piątki o 20.00, potem został przeniesiony na czwartek na godzinę 21.00. Oryginalny tytuł E.N.G. Serial został nakręcony w latach 1989-94 i jest produkcji kanadyjskiej. W pięciu sezonach powstało łącznie 96 odcinków. Występowali w nim m.in. Sara Bosford i Mark Humphrey. Opowiadał o pracy i życiu osobistym dziennikarzy jednej ze stacji telewizyjnych. Według dostępnych informacji poruszano w nim tak dalekie współczesnym mediom wartości jak obiektywizm, oraz tak istotne problemy dziennikarzy jak naciski ze strony polityków lub korporacji.
Robocop - serial nakręcony w 1994 roku, który jesienią tego samego roku miał premierę w Polsce. Polsat emitował go w niedziele o godzinie 20.00. Nakręcono 22 odcinki. Znawcom filmów i postaci serialu nie trzeba przybliżać. Policjant, który ginie na służbie, zostaje "przerobiony" na cyborga, który jednak zachował niektóre części ciała ludzkiego - jak np. twarz. Ów mechaniczny policjant staje do walki z przestępczością. Akcja serialu dzieje się w tzw. przyszłości, a główną rolę zagrał Richard Eden.
Zaginiony - oryginalny tytuł amerykańskiej produkcji to "Vanishing son". Zanim powstał trzynastoodcinkowy serial, rok wcześniej pojawił się czteroczęściowy film. Główną rolę zagrał Russell Wong. Grany przez niego bohater uciekł wraz z bratem z Chin do USA. Wspomniany brat, powiązany z światem mafii, a także dwaj agenci zginęli z rąk szefa mafii, o zbrodnię został oskarżony główny bohater, który odtąd staje się osobą poszukiwaną przez organy ścigania... Polsat emitował serial jesienią 1996 roku - można go było oglądać w piątki o godzinie 20.00
Świat według Bundych - kręcony w latach 1987-1997 serial premierę w Polsce miał dopiero 2 września 1996 roku. Emitowany był codziennie (albo trzy razy w tygodniu, dokładnie nie pamiętam) o 18.10 - pomijając weekendy. Nakręcono aż 262 odcinki w jedenastu seriach. Bohaterami serialu są członkowie rodziny Bundych - przedstawiający w krzywym zwierciadle (a przynajmniej taki był chyba zamysł) typową amerykańską rodzinę. Oczywiście trudno w serialu szukać inteligentnych postaci i głębszych wartości - serial miał po prostu bawić i choć ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników, zyskał fanów na całym świecie. Wielokrotnie powtarzany i emitowany w Polsce, obecnie można go oglądać na kanale Filmbox i na ogólnodostępnym ATM Rozrywka. Jedną z ról zagrała Christina Applegate, inni aktorzy to Katey Sagal, David Faustino i Ed O'Neill. Oryginalny tytuł: "Married... with children"
Skrzydła - tytuł oryginalny "Wings". W latach 1990-97 nakręcono aż 172 odcinki. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w 1994 roku (na początku emitowany o 19.15 od poniedziałku do piątku, później godzina i dni emisji bywały zmieniane). W serialu występowali m.in. Tim Daly, Steven Weber, Crystal Bernard, David Schramm i Rebecca Schull. Amerykański serial komediowy opowiadał o losach ludzi pracujących na lotnisku na jednej z wysp, bohaterowie to m.in. mechanik, stewardessa, właściciel linii lotniczych, itp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz