sobota, 13 kwietnia 2013

Disco Relax

Zastanawiałem się, czy program będzie pasował do tematyki bloga, ostatecznie postanowiłem nieco ją nagiąć...
Program pojawił się pod koniec 1994 roku na Polsacie. Muzyka disco polo była wówczas niezwykle popularna, moim zdaniem znacznie bardziej niż obecnie, choć zauważalny jest powrót popularności tego gatunku.
Program Disco relax trwał godzinę i nadawany był w niedzielę o godzinie 10. Przed telewizorami gromadził ogromną widownię. Puszczane w nim były teledyski, a najważniejszym punktem była Lista przebojów, składająca się z dziesięciu najpopularniejszych piosenek w danym tygodniu. O ile mnie pamięć nie myli można było głosować pocztą, ale też telefonicznie. Pierwszym numerem jeden była piosenka Shazzy - "Bierz co chcesz". Na szczycie znajdowały się też takie hity jak: "Ani be, ani me, ani kukuryku" Bohdana Smolenia, "Olek" (piosenka towarzysząca kampanii prezydenckiej Kwaśniewskiego) Top One, "19 miał lat" Michała Gielniaka czy też "Mardżanda" Diany.
Program prowadził Tomasz Samborski. Po niespełna ośmiu latach - w 2002 roku Disco relax, m.in. na skutek spadku oglądalności (fala popularności Disco Polo przeminęła) został zdjęty z anteny. Powrócił w 2012 roku - obecnie jest emitowany na kanale Polo TV. Myślę jednak, że wiele osób, które kiedyś ten program oglądały, albo nie ma ochoty go włączać, albo po prostu nie wie, że wrócił...
I jeszcze słowo o popularności Disco polo. Ja akurat nieco bardziej ceniłem pop i rock. Któregoś razu jeden z moich znajomych, patrząc jak oglądam "30 ton" zapytał: Jak ty możesz słuchać takiej muzyki, przecież ona jest beznadziejna! Komentarz zbędny.

1 komentarz:

  1. Fajnie ze POLO TV jest na dvb-t bo disco relax może oglądać każdy. w 1995 roku oglądało go 8 mln widzów. To niepobity po dziś dzień rekord programu muzycznego w polskich komercyjnych stacjach.

    OdpowiedzUsuń