sobota, 21 września 2013

Czar par

   Pamiętacie program emitowany w latach 90 w TVP 1 w sobotnie wieczory? Nazywał się Czar par, a prowadzili go Hanna Dunowska i Krzysztof Ibisz.
   W programie brały udział pary, w zależności od edycji między 48 a 54. W kolejnych programach pary rywalizowały w różnego rodzaju konkurencjach i zdobywały punkty. Najsłabsze pary były kolejno eliminowane. Do finału kwalifikowało się 8 (w pierwszej edycji) lub 6 najlepszych par. Do wygrania było mieszkanie, czy też sprzęt AGD.
   Teleturniej cieszył się ogromną popularnością. Gromadził przed telewizorami mnóstwo ludzi, nawet więcej niż Wiadomości, a trzeba wiedzieć, że wówczas jedynkowe Wiadomości nie miały konkurencji w postaci Faktów. Był to pierwszy program prowadzony przez Ibisza, który później stał się jedną z najpopularniejszych postaci telewizyjnych.
   Fragment programu można znaleźć na youtube. Można go obejrzeć pod tym adresem. Zadania były różne, nie tylko tańce, ale również zadania bardziej przypominające rywalizację sportową (np. turniej rycerski - tyle że zamiast konia był rower). Program należał do dość ciekawych i był bodaj najlepszy ze wszystkich, jakie powstały, jeśli chodzi o rywalizację par. Szkoda, że nie przetrwał dłużej. Można by jednak pomyśleć o reaktywacji. Myślę, że także teraz miałby spore grono wielbicieli.

1 komentarz:

  1. Pamiętam, że moją ulubioną konkurencją było kiedy pary występowały w przygotowanych wcześniej przebraniach. Było coś sympatycznego w tym programie.

    OdpowiedzUsuń