niedziela, 29 września 2013

Disco polo live

   Jakiś czas temu pisałem o programie Disco relax. Dziś o innym programie, w którym przez godzinę emitowano teledyski zespołów związanych z muzyką Disco polo. To Disco polo live.
   Program powstał na bazie popularności pierwszego z wymienionych. Po raz pierwszy w telewizji pojawił się 3 lutego 1996 roku. Gościł na antenie Polsatu przez ponad sześć lat. Audycja pojawiała się w soboty ok. godziny 19, choć pod koniec zmieniono godzinę emisji (14.30, 10). Prowadzącymi byli: najpierw Piotr Świergalski, potem Roman Wrzosek, a na końcu duet Anna Włodarkiewicz i Maciej Dobrowolski.
   Co ciekawe zespoły, które pojawiały się w programie Disco polo live nie pojawiały się w starszym programie o muzyce disco polo. W Disco relax królowali tacy wykonawcy jak Bayer Full, Shaza, Bohdan Smoleń, Top One, Mister Dex czy Amadeo, w Disco polo live rządzili Kolor, Boys, Milano, Akcent, Toples czy Classic. Podobno miało to związek z tym, że w tym drugim programie puszczano przede wszystkim, a może wyłącznie piosenki zespołów związanych z pewną wytwórnią płytową...
   Stałym punktem programu była szczęśliwa siódemka, po pewnym czasie przekształcona w złotą dziewiątkę, czyli lista przebojów. Przez wiele tygodni królowały na pierwszym miejscu przeboje zespołu Boys, jak "Kochana" czy "Szalona".
   Program zniknął z anteny mniej więcej w tym samym czasie co Disco relax. Kilka lat temu został reaktywowany, pojawiał się m.in. w ITV, a potem w Polo TV, w którym nadal można go oglądać.(sobota 19.10).

1 komentarz: